۱۳۸۹ اردیبهشت ۱۵, چهارشنبه

حذف آگهی مراسم خاکسپاری بهمن بیگی از روزنامه ها به دستور مقامات امنیتی

تصویر یکی از روزنامه های شیراز،قبل از حذف آگهی
تصویر یکی از روزنامه های شیراز،بعد از حذف آگهی


آگهی مراسم خاکسپاری "محمد بهمن بیگی"،بنیان گذار آموزش عشایری، به دستور مقامات امنیتی از روزنامه های امروز(چهارشنبه 15 اردیبهشت)در شیراز حذف شده است.
روزنامه های شیراز از خانواده آقای بهمن بیگی و "ایلات و عشایر ایران" ،آگهی هایی درباره مراسم خاکسپاری او دریافت کرده بودند اما با دستور تلفنی مقامات امنیتی، این روزنامه ها از چاپ آگهی ها منع شدند.
محمد بهمن بیگی بامداد شنبه یازدهم اردیبهشت بر اثر عفونت ریوی فوت کرد.پیکر او به گفته همسرش"سکینه کیانی"،فردا پنج شنبه 16 اردیبهشت(ششم می) هشت و نیم صبح از میدان معلم شیراز به سمت والفجر و بهشت زهرای عشایر شیراز تشییع و در این آرامستان به خاک سپرده می شود.
روزنامه شرق روز سه شنبه 14 اردیبهشت به نقل از یکی از شاگردان آقای بهمن بیگی گزارش داد که علت به خاک سپرده نشدن محمد بهمن بیگی،اختلاف نظر خانواده او با استانداری فارس و فرمانداری شیراز برای محل دفن اوست.
خانواده آقای بهمن بیگی می خواسته اند او را در محلی دفن کنند تا سپس آنجا را به یک موسسه آموزشی تبدیل کنند اما این موضوع با مخالفت مقامات محلی در شیراز روبرو شده است.
+ این خبر در جرس و رهانا

۲ نظر:

 1. بهمن بیگی آنقدر بزرگمرد بود که نامردان حتی از شکوه تشیع جنازه اش به حیرت آمدند.
  همانهائی که اینهمه خدمات صادقانه که چیزی جز راه خدا نبود را خیانت قلمداد میکردند و دور از انتظار هم نبود که اطلاعیه مراسم خاکسپاریش را از روزنامه حذف کنند!
  اما مردم فهیم ایران همگی میدانند که مدتهاست مردان واقعی و روشن فکر این سرزمین مورد کم لطفی این نظام قرار میگیرند!
  خداوند رحمان خودش بر اعمال نیک بهمن بیگی آگاه است و روح پاک ایشان را مورد مغفرت خود قرار خواهد داد .
  وفات این رادمرد را به مردم فهیم کشورمان، فرهنگیان، عشایر غیور و تمام قشقائی های عزیز تسلیت میگوئیم.
  روحش شاد...یادش گرامی...

  پاسخحذف
 2. ای خدای بزرگ چه دنیای غریبی آفریدی!
  چه گویم از این بی عدالتی های دنیایت؟
  من شک دارم که از وضعیت دنیایت آگاهی!
  مرا ببخش اگر سریح و واضح میگویم.
  اما تو به من حق بده ، کجای این دنیایت عدالتت به چشم میخورد؟!
  آن بنده ات که راه تو را می رود و در بدترین شرایط هزاران بی سواد را که به خاطر ناعدالتی ها در دور افتاده ترین نقاط ایران بی سواد مانده بودند را تعلم میدهد و آنها را به مهندس و معلم دکتر تبدیل میکند باید آگهی مراسم خاکسپاریش هم از روزنامه ها حذف شود!اما اگر کسی امامه ی بر سر داشته باشد ولو اعمال صالحی هم نداشته باشد تنها به خاطر پارچه سیاهی(امامه)که بر سر دارد تمام رسانه های ایران ماتم و عزای عمومی اعلام میکنند!!!
  اما بهمن بیگی نه به دنیا آمد و نه مرد بلکه به به کره زمین آمد و بر زیبائی های زمین افزود او همیشه در قلبها خواهد ماند...
  او کاری برای مستضعفان انجام داد که قرن ها طول میکشد تا اینکه مشابهی به دنیا آید.
  زنده باد ایران زمین که مردان بزرگی مثل بهمن بیگی را در دامان خود پروراند.
  روحش شاد و یادش گرامی...

  پاسخحذف